Electric control

Juhtmevaba Z-Wave

FAKRO kasutab oma toodetes revolutsioonilist Z-Wave süsteemi. See on juhtmevaba protokoll, mida kasutatakse erinevate majapidamises kasutatavate seadmete juhtimiseks.

 

Juhtmevaba Z-Wave

FAKRO on üks Poola innovaatilisemaid ettevõtteid, me kasutame oma toodetes revolutsioonilist Z-Wave raadioside lahendust.

See võimaldab teil mitmeid seadmeid, näiteks valgustuse, termostaadi, alarmid, arvutid, telefonid, konditsioneerid ja elektrilised aknad ning rulood ühte võrku liita. Hetkel toodab Z-Wave tehnoloogiaga seadmeid üle 200 ettevõtte, nende seas Intel, Panasonic, Apple ja General Electric

Z-Wave sobib ideaalselt ka üksikute seadmete, nagu FAKRO katuseakende, Wayne-Dalton garaažiuste, Danfoss küttesüsteemide või Osrami valgustite juhtimiseks. Iga FAKRO toodetud elektrilise seadme sees on Z-Wave kiip, mis võimaldab luua juhtmevaba võrgu ning juhtida seadmeid puldi, nutitelefoni või interneti kaudu.

 

 

 


 

FAKRO tooted mida saab Z-Wave võrku ühendada: Z-Wave aknad, standardsed aknad koos Z-Wave elektriajamiga, ARZ Z-Wave välimine lamellruloo, sisemised lisatarvikud AJP Z-Wave, ARF Z-Wave ja ARP Z-Wave.

Z-Wave süsteemi on lihtne paigaldada, laiendada ja hallata. Süsteem ei vaja juhtmooduleid ega seadmete vahelist kaabeldust. See teeb paigalduse odavamaks ning lihtsamaks. Z-Wave süsteemi võib paigaldada nii ehitusjärgus kui valmis hoonele.

Süsteemi kirjeldus

Süsteemi tööpõhimõte seisneb signaali marsruudi kaardistamises. Juhtseadmest (nt. pult) tulev raadiosignaal järgib kindlat teekonda, see tagab, et kõik käsud jõuavad õige seadmeni mis nendele ka reageerib.

SYSTEM FUNCTIONING DESCRIPTION

See saavutatakse käsku kinnitava päringuga, kui puldi saadetud raadiosignaal on piiratud ja käsk ei jõua adressaadini, saadab Z-Wave süsteem käsu mööda "uut marsruuti".

Uus marsruut võib olla tee adressaadini mõne teise Z-Wave seadme kaudu, sellega on tagatud süsteemi suur töökindlus. Kuna Z-Wave protokoll kasutab signaali edastamiseks ka teisi võrgus olevaid seadmeid, võib puldist tuleva signaali leviala olla pea piiramatu.

Kogu Z-Wave protokoll asub ühel väiksel kiibil.