Electric control

Elektriline juhtimine

Katuseaknad on tänapäeva ehitiste lahutamatu osa. Katuseakende mitmekesisus ning omadused võimaldavad neid paigaldada erineva funktsiooni ning omadustega ruumidesse. Elektriliselt juhitavad aknad muutuvad samuti üha populaarsemaks, need moodustavad tähtsa osa "targa kodu" lahendusest. Elektriliselt on võimalik katuseaknaid avada ja sulgeda, juhtida sisemisi ja välimisi lisatarvikuid, FAKRO elektrilisi tooteid saab liita ka automaatikasüsteemidega. Elektriline juhtimine lihtsustab toodete kasutamist, kui tooted asuvad väljaspool käeulatust, on nende kasutamine möödapääsmatu.

Seadmetevaheline suhtlus võib toimuda juhtmevabalt või ka juhtmeid kasutades.

Juhtmevaba tehnoloogia areneb väga kiiresti, see kasutab informatsiooni edastuseks raadiolaineid. Raadiolained läbivad nii seinu kui teisi takistusi, seega võib juhtseadmete leviala katta terve maja. Juhtmevabad lahendused on odavamad ning neid on juhtmeid kasutavatest süsteemidest lihtsam paigaldada. FAKRO tooted kasutavad Z-Wave tehnoloogiat.

Juhtmeid kasutava süsteemi puhul liigub info mööda signaalkaableid, signaalkaablid võib paigaldada paralleelset elektrijuhtmetega. Seda meetodit kasutatakse enam hoone ehitamise või renoveerimise puhul.