Flashings

Omadused

Ääriseplekkide eesmärk

Ääriseplekid on olulised katuseakende ja katusematerjalide tihedaks ühendamiseks. Ääriseplekkide eesmärk on tagada sademevee äravool ja kaitsta akent ilmastiku eest. Ääriseplekke kasutatakse kõigi aknatüüpide puhul.

 

The Purpose of FlashingsKuna hoonete ehitamisel on võimalik kasutada erinevaid katusekattematerjale, siis pakub ka FAKRO laia valikut ääriseplekke. Kõik standardsed ääriseplekid on valmistatud polüesterlakiga kaetud alumiiniumist. Ääriseplekkide standardne värv on RAL 7022, see peaks sobima enamike katusekatete toonidega. FAKRO ääriseplekid on grupeeritud katusekatte ja kasutusviisi järgi. Enam levinud ääriseplekid on ES_ sindelkatustele, EZ_ kiviprofiiliga katustele, EH_ kõrge profiiliga katusekatetele, EL_ kiltkivikatustele ning EP_ tasastele kivikatustele.

 

Katuseaknaid on võimalik paigaldada kolmele erinevale sügavusele:

  • N (3cm),
  • V (0cm),
  • J (– 3cm).

Ääriseplekkide nimetuse kolmas täht näitab, millisesse paigaldussügavusele nimetatud ääriseplekk sobib ja millisele sügavusele akna saab paigaldada.

Näide: EZV ääriseplekid
E – ääriseplekk
Z – katusekatte tüüp
V – paigaldussügavus

 

Standardsete ääriseplekkide tabel vastavalt katusekattele ja paigaldussügavusele

 

Paigaldussügavus

Level of installation N Level of installation V Level of installation J     Katusekattematerjal
- ESV ESJ  S Flat roof coverings Õhukesed katusekattematerjalid (kuni 5mm): kiltkivi, sindel, rullmaterjal
EZN-A EZV-A EZJ-A Z Profiled roof coverings Profiilsed katusekattematerjalid (kuni 45mm): katusekivid, kivi- ja trapetsprofiiliga katuseplekk
EHN-A EHV-A - H High profile roof coverings Kõrge profiiliga katusekatted (kuni 90mm): katusekivid, kivi- ja trapetsprofiiliga katuseplekk
           

Lisaks on saadaval ka eriotstarbelisi ääriseplekke, näiteks lisasoojustusega EHV-AT ja EA_ ääriseplekid akna paigaldamiseks katusekaldest erineva kaldega. Kui katusekaldenurk on alla 15°, peab kasutama EFW lamekatuse ääriseplekke.